fbpx

Twoje prywatne kino

Otwarte 24 godziny na dobę. Dostępne na wyciągnięcie ręki. Zachwyca przestrzennym dźwiękiem i szerokim wachlarzem możliwości.

Poznaj zalety kina domowego Pioneer.

Co to jest kino domowe?

Kino domowe jest połączeniem kilku urządzeń audio-video, które pozwala uzyskać realistyczne wrażenia dźwiękowe znane z kina, w domowych warunkach. Siedząc w swoim ulubionym fotelu w salonie możesz usłyszeć odgłosy lecącego w filmie helikoptera nad swoją głową, a po bokach odgłosy miasta i przejeżdżających samochodów. 

Kino domowe sprawi, że poczujesz się częścią filmowej akcji.

Z czego składa się zestaw kina domowego?

Odtwarzacz Blu-Ray/DVD

Odtwarzacz stanowi źródło sygnału audio-video, który jest przekazywany dalej do amplitunera (wzmacniacza) kina domowego. Z uwagi na rosnącą popularność internetowych serwisów video (np. Netflix), ten element nie jest już niezbędny do korzystania z zalet kina domowego.

Amplituner Audio-Video

Jest sercem kina domowego, które odpowiada za wzmocnienie i przetworzenie obrazu i dźwięku. Przekazuje obraz video do telewizora (lub projektora), a dźwięk do zewnętrznych głośników. Do amplitunera możesz podłączyć wiele urządzeń jednocześnie: dekoder TV, konsolę, czy odtwarzacz Blu-ray.

Zestaw Głośników

W zależności od wybranego amplitunera, możesz stworzyć różne konfiguracje głośników. Najbardziej podstawową jest konfiguracja 5.1 czyli dwie kolumny przednie, dwa głośniki tylne (surround), jeden głośnik centralny oraz subwoofer (głośnik basowy). W bardziej zaawansowanych konfiguracjach stosuje się także np. głośniki sufitowe.

Usłysz więcej

Zastanów się, ile razy oglądając film lub serial zadawałeś sobie pytanie – “Co on przed chwilą powiedział?”.

Fabryczne głośniki telewizora są zazwyczaj umieszczone tak, że emitują dźwięk w kierunku bocznym, w dół, a w niektórych modelach nawet do tyłu. Nic dziwnego, że czasem dociera do Ciebie zaledwie część tego, co mówią bohaterowie filmu. 

Kino domowe pozwala na podłączenie głośników przednich, skierowanych w Twoją stronę. Zasilane imponującą mocą amplitunera sprawią, że nareszcie usłyszysz więcej.

Najnowsze standardy dźwięku

Nasze amplitunery kina domowego są kompatybilne z najnowszymi standardami dźwięku przestrzennego. Oznacza to, że poszczególne dźwięki będą słyszane tak, jak mieli to w zamyśle twórcy filmu. Cały Twój salon wypełni się trójwymiarowym brzmieniem, a Ty przeniesiesz się do filmowej akcji.

Automatyczna kalibracja

Kiedyś montaż kina domowego wymagał zaangażowania specjalisty, który za pomocą sprzętu pomiarowego odpowiednio konfigurował zestaw uwzględniając akustykę i wymiary pomieszczenia. 

Dziś nasze amplitunery kina domowego wyposażone są w technologię automatycznej kalibracji MCACC. Wzmacniacz samodzielnie bada akustykę Twojego salonu oraz dostosowuje parametry wszystkich kanałów tak, aby uzyskać najlepsze brzmienie. Dane uzyskuje za pomocą dołączonego do zestawu mikrofonu kalibracyjnego. Wystarczy zatem kilka minut, abyś mógł zacząć w pełni korzystać ze swojego zestawu Pioneer.

Centrum domowej rozrywki

Amplituner kina domowego umożliwia dodanie mocnego brzmienia nie tylko do filmów, ale także do innych multimediów. Szerokie spektrum wejść i wyjść audio-video pozwala na jednoczesne podłączenie konsoli do gier, dekodera TV, odtwarzacza Blu-ray, czy nawet gramofonu. Za pomocą pilota zdalnego sterowania szybko wybierzesz, którego źródła chcesz posłuchać – bez konieczności nerwowego odłączania i podłączania przewodów. 

Bezprzewodowa muzyka

Nasze amplitunery wyposażyliśmy w technologię Bluetooth, dzięki której bezprzewodowo odtworzysz muzykę ze smartfona czy tabletu. Wysokiej jakości kodeki sprawiają, że mimo bezprzewodowej transmisji dźwięku, brzmienie wciąż jest bogate i dynamiczne.

* Bluetooth nie jest dostępny w modelu VSX-330

Sieciowe możliwości

Bardziej zaawansowane amplitunery Pioneer oferują dostęp do sieciowych funkcji, które dają jeszcze więcej możliwości rozrywki. Odkrywaj muzyczne zasoby serwisu Spotify, Deezer i Tidal oraz tysiące stacji radia internetowego TuneIn

Stwórz domowy system Multi-room z technologią FlareConnect, streamuj muzykę z jednego urządzenia do drugiego za pomocą DTS Play-Fi lub odtwarzaj internetowe mulitimedia przez Wbudowany Chromecast.

Odtwarzaj muzykę ze swoich urządzeń Apple przez sieciową technologię Airplay – bezprzewodowo i w wysokiej jakości.

*Do korzystanie z zasobów serwisów streamingowych może być wymagana ich płatna subskrypcja.

Wszystko pod kontrolą

Amplitunerem możesz z łatwością sterować wprost z ekranu Twojego smartfona lub tabletu. Wystarczy, że skorzystasz z darmowej aplikacji Pioneer Remote App dostępnej na urządzenia Android oraz iOS. Kontroluj głośność, reguluj brzmienie, wybieraj źródło dźwięku, a nawet stwórz zaawansowany system Multi-Room. Wraz z amplitunerem otrzymasz także tradycyjnego pilota zdalnego sterowania.

*Aplikacja sterująca działa wyłącznie z amplitunerami wyposażonymi w funkcje sieciowe

Ograniczona przestrzeń?
To nie problem!

Jeśli obawiasz się, że amplituner zajmuje zbyt dużo miejsca lub po prostu cenisz sobie kompaktowe rozwiązania, przygotowaliśmy także mniejsze urządzenia. 

Mała forma, lecz wciąż olbrzymie możliwości.

VSX-534

5.2 | 150W na kanał | BLUETOOTH

Ten model ma o 12% niższą konstrukcję, niż pozostałe modele. Dzięki temu zmieści się w większości szafek RTV. Mimo mniejszych rozmiarów, wciąż oferuje imponującą moc maksymalną: 150W na każdy kanał.

VSX-S520

5.1 | 80 W na KANAŁ | Bluetooth | FUnkcje sieciowe |

Nasz najmniejszy amplituner kina domowego o wysokości zaledwie 7 cm. Wyposażony w Bluetooth i technologie sieciowe – w tym możliwość korzystania z zasobów muzycznych Spotify, Deezer, Tidal i TuneIn.

Poznaj wszystkie amplitunery Pioneer

VSX-330

czarny
5.1 kanałów
Moc 105W na kanał
Odtwarzanie muzyki z USB
Radio: FM/AM

VSX-534

czarny
5.2 kanałów
Moc 150W na kanał
Bluetooth
Radio: FM/AM

VSX-534D

czarny
5.2 kanałów
Moc 150W na kanał
Bluetooth
Radio: FM/AM | Cyfrowe radio DAB

VSX-S520

czarny | Srebrny
5.1 kanałów
Moc 80W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM
Konstrukcja SLIM

VSX-S520D

czarny | srebrny
5.1 kanałów
Moc 80W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM | Cyfrowe radio DAB
Konstrukcja SLIM

VSX-832

czarny | srebrny
5.1 kanałów
Moc 130W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM

VSX-934

czarny | srebrny
7.2 kanałów
Moc 160W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM

VSX-LX304

czarny | srebrny
9.2 kanałów
Moc 185W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM

VSX-LX504

czarny | srebrny
9.2 kanałów
Moc 215W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM

SC-LX704

czarny | srebrny
AUDIOFILSKA LINIA SC-LX
9.2 kanałów
Moc 205W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM
IMAX Enhanced

SC-LX904

czarny | srebrny
AUDIOFILSKA LINIA SC-LX
11.2 kanałów
Moc 215W na kanał
Bluetooth
Funkcje sieciowe
Radio: FM/AM
IMAX Enhanced

Recenzje

VSX-934 w Dailyweb

5/5

VSX-934 charakteryzuje się mnogością funkcji, która nie rozczaruje nawet największych malkontentów. Zastosowane technologie multimedialne to najnowsze rozwiązania na rynku – od kodeków dźwięku wielokanałowego (Dolby Atmos oraz DTS:X), aż do odtwarzania obrazu w najwyższej rozdzielczości 4K Ultra HD.

VSX-934 w Hi-Fi Choice

5/5

Pioneer VSX-934 został zaprojektowany pod kątem instalacji multiroom. Pioneer stara się na bieżąco wprowadzać do swoich urządzeń nowinki techniczne, dzięki czemu budżetowe konstrukcje, jak VSX-934 w okazują się być atrakcyjną propozycją. Brzmieniowo amplitunery Pioneera są nie do podrobienia – dźwięk jest szybki, efektowny, ale i świetnie kontrolowany, szczególnie w zakresie niskich tonów, co z pewnością docenią osoby poszukujące w brzmieniu w trybie wielokanałowym dokładności i precyzji w odwzorowaniu wszelkich dźwiękowych zjawisk.